LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XIX Niedziela zwykła 09.08.2020 r.

• Dziękujemy O. Silvano za dzisiejszą posługę słowa.
• W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: pobłogosławimy też kwiaty i zioła. Przypominamy, że jest to święto nakazane: w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz wstrzymania się od prac niekoniecznych. Niech to będzie nasze wielkie dziękczynienie za „Cud nad Wisłą" sprzed stu laty.
• Piesza Pielgrzymka Kalwaryjska wyruszy z naszego kościoła w czwartek o godz. 9.00 — poprzedzi ją modlitwa i błogosławieństwo. Bagaże będą przyjmowane od godz. 8.30. Młodzież zachęcamy do udziału w asyście.
• Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii — za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki miesiąca na wieczornej Mszy świętej.
• Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, wieczorna Msza święta niedzielna jest sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• W czasie wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej. Apelujemy także o odpowiedni strój w kościele.
• Kalendarz liturgiczny:
- dziś przypada święto patronki Europy, św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein),
- jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
- we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy,
- w czwartek święto Matki Bożej Kalwaryjskiej,
- w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „ Gość Niedzielny" przybliża powody, dla których należy wypowiedzieć tzw. konwencję przemocową. 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Teresa Smolarek i Franciszek Kubas.