LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XIV Niedziela zwykła 05.07.2020 r.

• Trwają wakacje. Zachęcamy wszystkich do przeżywania tego czasu z wiarą, która umacnia się poprzez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej i korzystanie z sakramentu pokuty. W miejscach wypoczynku dawajmy czytelne świadectwo tej wiary.
• Z racji pierwszej niedzieli odprawiamy dziś adorację eucharystyczną. Przypominamy, że w okresie wakacji, wieczorna Msza święta niedzielna będzie sprawowana o godz. 20.00 (zamiast 18.30).
• W dniu dzisiejszym przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ulewach, które nawiedziły Małopolskę.
• Już dziś informujemy, że tegoroczna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie przeprowadzana 17 lipca w południe. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Ulotki z bliższymi informacjami znajdują się w przedsionku kościoła.
• W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
• Kalendarz liturgiczny:
- jutro wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
- w środę św. Jana z Dukli, kapłana,
- w sobotę święto patrona Europy, św. Benedykta, opata. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „Gość Niedzielny" pisze o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów. Dowiemy się też, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie. 

Odszedł do wieczności: śp. Edward Strumiński.