LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XIII Niedziela zwykła 28.06.2020 r.

• Naszą świątynię nawiedza ikona Matki Bożej Rokitniańskiej — Cierpliwie Słuchającej, która towarzyszy Nieustannej Pielgrzymce Zawierzenia. Rozpoczęła się ona w 2018 roku i przemierza naszą Ojczyznę z modlitwą o pokój, w intencji rodzin i za kapłanów. Powierzajmy Niepokalanej także własne intencje.
Obowiązuje już wakacyjny porządek Mszy świętych: w tygodniu - rano o godz. 6.30 i 8.00, wieczorem o godz. 18.00. Jak zapowiadaliśmy, wieczorna Msza święta niedzielna będzie sprawowana o godz. 20.00,. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i środy od 16.00 do 17.30, w soboty od 9.00 do 10.00. W konfesjonale będą godzinne dyżury rano i po południu.
• Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy błogosławieństwa Bożego na czas wakacji.
• W okresie wakacyjnym nie będą odprawiane niedzielne Nieszpory.
• Nabożeństwa czerwcowe zakończymy we wtorek (z procesją eucharystyczną).
• Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.
• W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej także w okresie wakacyjnym. Na wieczornej Mszy świętej polecać będziemy Ofiarodawców wspierających potrzeby inwestycyjne parafii.
 Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, odwiedziny chorych planujemy  wznowić we wrześniu. 
• W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły Małopolskę.
• Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o trwającym naborze wniosków o udzielenie dotacji do wymiany starych pieców i kotłów na ekologiczne źródła ogrzewania — szczegóły na tablicy ogłoszeń.
• Kalendarz liturgiczny:
- jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka będzie przeznaczona na „świętopietrze". Modlitwą otoczmy Solenizanta, organistę Pawła,
- w piątek święto św. Tomasza, apostoła,
- w sobotę rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. „Gość Niedzielny" rozpoczyna wakacyjny cykl reportaży z sanktuariów maryjnych w Polsce. Są też do pobrania bezpłatne egzemplarze czasopisma „Dobre Nowiny". 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Józef Smolarek i Adam Gabryś.