LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XII Niedziela zwykła 21.06.2020 r.

• W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą w najbliższy piątek o godz. 8.00, zaś młodzież na godzinę 18.00.
• Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz do klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Skawinie. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej szkoły.
• W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu otoczmy modlitwą Solenizanta, Ks. Kanonika Jana Cieślika.
• Organizowany jest wyjazd na XXIX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę — w sobotę 11 lipca. Zapisy u Pani Małgorzaty w środę po wieczornej Mszy świętej przed kościołem. Koszt wyjazdu 35 zł.
• Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w zakresie dotacji na dofinansowanie wymiany kotłów wraz z termomodernizacją budynków jednorodzinnych — szczegóły na tablicy ogłoszeń.
• Przypominamy kryteria, którymi powinien się kierować katolik przy wyborach. Osoba, na którą katolik oddaje głos, powinna wyznawać i przestrzegać wartości fundamentalne, mające związek z prawem naturalnym. Są to: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, zakaz aborcji czy eutanazji, rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny, prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami.
• Kalendarz liturgiczny:
- dziś przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
- w sobotę uczcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" przeczytamy o praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych. 

Odeszła do wieczności śp. Irena Dziobek.