LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

XI Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.

• W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe łączymy z procesją eucharystyczną wokół kościoła — zachęcamy do licznego udziału; w czwartek pobłogosławimy wianki i zioła.
• W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa — w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Trwają przyjęcia do wszystkich klas Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz do klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Skawinie. Dzień Otwarty odbędzie się 20 czerwca — dla szkoły podstawowej w nowym budynku przy ul. Węgierskiej, zaś dla liceum przy ul. Ks. Troski. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie i na stronie internetowej szkoły.
• Dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię świętą w 2019 roku, zaprosimy na rocznicę z początkiem roku szkolnego.
• Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki miesiąca na wieczornej Mszy świętej.
• Przypominamy, że kościele, podczas liturgii obowiązuje wymóg zasłaniania nosa i ust.
• Kalendarz liturgiczny:
- dziś przypada wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- w środę św. Alberta Chmielowskiego,
- w sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" przeczytamy o Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. 

Odszedł do wieczności śp. Stanisław Kaczmarczyk.