LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020 r.

• W naszym kościele w liturgii Mszy świętej oraz w nabożeństwach może uczestniczyć nie więcej niż 70 osób. W dniu dzisiejszym dodatkowo będzie sprawowana Msza święta o godz. 17.00.
• W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.
• Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Przypominamy, że w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się 7 czerwca. • Uroczystości Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas trzecich, będą odprawiane w małych grupach, poczynając od najbliższej soboty i niedzieli.
• Za tydzień nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00.
• Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w poczuciu odpowiedzialności za funkcjonowanie naszej wspólnoty w wymiarze materialnym, składają ofiary na konto parafii. Numer konta podany jest na stronie internetowej parafii.
• Kalendarz liturgiczny:
- we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana,
- w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. 

Odeszły do wieczności: śp. Wiesława Putaj i Maria Dudkiewicz.