LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 07.06.2020 r.

• Dzisiejsza uroczystość kończy w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
• W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszach świętych o godz. 6.30, 8.00 i 12.30 przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po Mszy świętej o godz. 9.30 udamy się z procesją do czterech ołtarzy usytuowanych na trasie: ul. Ks. Troski — ul. Batorego — ul. Sobieskiego. Prosimy o udekorowanie domów i okien; apelujemy, by na trasie procesji nie parkować samochodów. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 11.00. Uroczyste Nieszpory z Procesją odprawimy o godz. 18.00. Próby sypania kwiatów dla dziewczynek z klas I, II i III we wtorek i środę o godz. 17.00.
• Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.
• W gablotce widnieje prośba Burmistrza o zachowanie ostrożności w kontakcie z nierzetelnymi firmami proponującymi odpłatne udziały w programach termomodernizacyjnych.
• W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii. Za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki miesiąca na wieczornej Mszy św.
• Kalendarz liturgiczny:
- jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
- w piątek bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika oraz towarzyszy,
- w sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy. 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" propozycja duchowej procesji Bożego Ciała. 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Adam Józefczyk, Tadeusz Syrek i Tadeusz Łukasik.