LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

• Zniesione zostały limity wiernych w kościołach, jednak nadal obowiązuje dwumetrowy dystans do innego wiernego oraz zasłanianie nosa i ust. • Metropolita Krakowski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych (nadal mogą z niej korzystać osoby w podeszłym wieku). Treść dekretu umieszczona jest na tablicy ogłoszeń. Nabożeństwa majowe zakończymy dziś o godz. 18.00 (z procesją wokół kościoła). • Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła — Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Kancelaria nie będzie czynna. • Jutro również rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych — pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. • W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.30. Przypominamy, że w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się 7 czerwca • Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. • W sobotę przed południem z posługą sakramentalną udamy się do tych chorych, których dotychczas odwiedzaliśmy. Prosimy jednak o potwierdzenie, że osoby te wyrażają na to zgodę oraz że ich stan zdrowia na to pozwala. • Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy składają ofiary na potrzeby naszej wspólnoty. • Kalendarz liturgiczny: - dziś przypada święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, - w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Z „Gościa Niedzielnego" dowiemy się dlaczego Kościół zaczął kanonizować dzieci oraz czym są owoce Ducha Świętego? Są też dostępne bezpłatne egzemplarze czasopisma „Dobre Nowiny". Zmarli z naszej wspólnoty: śp.Jan Machno i Józefa Godawa.