LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Maryja Cierpliwie Słuchająca nawiedza naszą parafię

27, 28 czerwca 2020 r.
 
Na jedną dobę ikona Maryi Cierpliwie Słuchającej  przybyła do Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Wierni obecni na sobotniej i niedzielnych Mszach Świętych rozradowali się Jej obecnością. We wspólnej modlitwie na koniec Liturgii, prowadzonej przez skawińskich Kapłanów, oddano Jej naszą Parafię i Ojczyznę. Potem był czas na osobiste wyszeptanie swoich spraw wprost do Jej Niepokalanego Serca. Pielgrzymka z ikoną Matki Bożej z Rokitna podejmuje drogę z intencją dziękczynną i wynagradzającą. Pielgrzymi proszą o pokój zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi cały świat.
 
https://www.facebook.com/NieustannaPielgrzymkaZawierzenia/