Chór Servite Deo

Chór młodzieżowy Servite Deo (z łać. „Służcie Bogu”) powstał w 2007 roku przy parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.
Założycielem, prowadzącym i dyrygentem chóru jest Pan mgr Paweł Zawisza, muzyk, teolog, główny organista parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie, absolwent Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie i Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Członkowie chóru to uczniowie z gimnazjów i szkół średnich, a także studenci uczelni wyższych. Chór regularnie uświetnia swoim śpiewem liturgię Mszy Świętej podczas odpustów, Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, oraz innych ważniejszych wydarzeń liturgicznych w naszej parafii. W 2008 roku chór występował podczas Spotkania Wigilijnego Miasta i Gminy Skawina. Dużym artystycznym wydarzeniem był koncert kolęd i pastorałek w naszej parafii w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2013 roku. Chór rozpoczął w 2013 roku działalność koncertową występując gościnie z koncertami w parafiach krakowskich: Św. Kingi w Płaszowie (27.I) i w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy szpitalu w Kobierzynie (02.II).

Repertuar chóru – to muzyka sakralna, 3-4 głosowa kompozytorów muzyki dawnej jak i współczesnej.

Chór współpracuje z kwartetem smyczkowym powstałym przy parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie, występującym w składzie: skrzypce – Paulina Biegaj, Agnieszka Kucała, Jolanta Bujas, altówka - Elżbieta Kalicka oraz wiolonczela - Jakub Bogacki, uczniowie oraz absolwenci krakowskich szkół muzycznych.

Aktualnie w 2013 roku w naszym chórze śpiewają:          

Soprany:

Anna Stawiarz, Kinga Jakubek, Aneta Bolek, Monika Porębska, Magdalena Gawin, Katarzyna Kulpa, Weronika Klimczyk, Ala Kaganek, Monika Sikora, Jagoda Gruca, Ilona Dziewońska, Wioletta Dąbrowa.

Alty:

Dorota Okarmus, Aleksandra Sikorska, Zuzanna Wsołek, Beata Kulma, Karolina Kucharczyk, Paulina Żmuda, Maria Wyroba.

Tenory i basy:

Robert Kulma, Michał Cholewa, Rafał Więckowski, Paweł Sowa.

PRÓBY CHÓRU ODBYWAJĄ SIĘ W PONIEDZIAŁKI O GODZ. 18:30 W SALI NA PLEBANI


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO CHWALENIA PANA ŚPIEWEM!

 

Początek strony