OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19. Niedziela zwykła
11 sierpnia 2019

 • W czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego: pobłogosławimy też kwiaty i zioła. Przypominamy, że jest to święto nakazane: w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej oraz wstrzymania się od prac niekoniecznych.

 • Piesza Pielgrzymka Kalwaryjska wyruszy z naszego kościoła w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.30. Bagaże będą przyjmowane od godz. 9.00. Młodzież zachęcamy do udziału w asyście. Program uroczystości odpustowych w Kalwarii umieszczony jest na tablicy ogłoszeń.

 • Organizowana jest też pielgrzymka autokarowa do Kalwarii na Procesję Zaśnięcia Matki Bożej. Wyjazd 16 sierpnia o godz. 9.00, powrót po godz. 19.00. Zapisy w zakrystii (konieczny nr PESEL). Koszt 15 zł.

 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.

 • Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii, zwłaszcza na wyposażenie nowej katolickiej szkoły podstawowej.

 • Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium w Lagiewnikach odbędzie się w przyszłą niedzielę — program widnieje w gablotce.

 • Od 15 sierpnia w wybranych kinach można oglądać film Tajemnica Ojca Pio. To najnowsze, biograficzne dzieło o wielkim świętym. Zachęcamy do obejrzenia.

 • W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o codziennej modlitwie, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej oraz o odpowiednim stroju w kościele.

 • Kalendarz liturgiczny:
  - dziś przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  - we wtorek święto Matki Bożej Kalwaryjskiej,
  - w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - w sobotę święto św. Jacka, patrona naszej archidiecezji.

  Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez lekturę czasopism katolickich. „Gość Niedzielny" dołącza płytę z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.

  Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Krystyna Chodor, Adam Szabat, Mieczysław Szklarski i Stanisława Sudoł,