OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12. Niedziela zwykła
23 czerwca 2019

 • Za długoletnią posługę w naszej parafii dziękujemy ks. Bogdanowi Sarniakowi, który został mianowany proboszczem parafii bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie.

 • Po każdej Mszy świętej śpiewamy dziś suplikacje jako formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

 • W naszym mieście odbędzie się dziś Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy z naszego kościoła po Koronce o godz. 15.00 i przejdzie do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie zakończy się Piknikiem Rodzinnym. Zachęcamy do udziału wszystkioh, którym bliska jest troska o dzieci nienarodzone oraz katolickie wychowanie młodego pokolenia.

 • Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii" przygotował projekt ustawy przeciwdziałającej deprawacji dzieci - będzie można go podpisywać dziś przed kościołem (potrzebny PESEL).

 • Od jutra obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych: rano o godz. 6.30 i 8.00, wieczorem o 18.00. Kancelaria będzie czynna w czwartki i soboty rano od 9.00 do 10.00, w poniedziałki i środy od 16.00 do 17.30. W konfesjonale będą godzinne dyżury rano i po południu.

 • W okresie wakacyjnym nie będą odprawiane niedzielne Nieszpory o 18.00.

 • Zgodnie z sugestią Rady Parafialnej wakacyjne Msze święte w niedzielę o godz. 20.00 wprowadzimy w przyszłym roku.

 • W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną oraz błogosławieństwem wianków i ziół.

 • Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kwesta na operację i leczenie dziecka Mikołaja Tracz — z chorobą genetyczną objawiającą się zanikiem wzrostu w kończynach. Bliższe informacje w gablotce.

 • Kalendarz liturgiczny:
  - jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - modlitwą otoczmy Solenizanta, ks. Jana Cieślika,
  - w czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  - w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych),
  - w sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła - składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Modlitwie polecamy organistę Pawła. 

  Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „ Gościu Niedzielnym" przeczytamy o cudach eucharystycznych oraz o tym, jak pokochać 'bycie ojcem'. 

  Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Zofia Targosz, Janina Kuźmiuk, Halina Rusek, Marek Pyżik i Wiktoria Foszcz.