II Niedziela zwykła

20 stycznia 2019 r.

  • Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie zgłoszone uwagi i sugestie duszpasterskie oraz za złożone ofiary. Pragniemy przypomnieć, że 25% z tych ofiar przekazujemy do Kurii na potrzeby archidiecezji. Księża odprawią Msze święte w intencji rodzin, które odwiedzili.
  • Do dnia 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Theotime Akpako ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów z Krakowa. Wygłosi on kazania, a przed kościołem będą rozprowadzane materiały misyjne i będzie można złożyć ofiarę na potrzeby duszpasterskie Kombonianów.
  • Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie sprawowana za tydzień o godz. 12.30 - po jej zakończeniu wspólna modlitwa przy żłóbku.
  • Przed nami kolejny etap pielgrzymki młodego Kościoła, która tym razem zatrzymuje się w Panamie. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie udział bezpośrednio w tym wydarzeniu. Wielu młodych nie mogło tam pojechać, ale mogą przeżyć Panamę w Krakowie, czyli 24-godzinne czuwanie w Sanktuarium św. Jana Pawła II, które odbędzie się w dniach 26 - 27 stycznia. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
  • Centrum Kultury i Sportu zaprasza na koncert Orkiestry Dętej „Sygnał" z Radziszowa wzbogacony występem uczestników sekcji wokalnej działającej przy Centrum. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie o godz. 18.00.
  • Kalendarz liturgiczny:

-                 jutro wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

-                 w czwartek św. Franciszka Salezego,

-                 w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

-                 w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Odeszła do wieczności śp. Genowefa Szafraniec.