Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

  • Radujemy się pierwszym pełnym uczestnictwem we Mszy świętej dzieci z klas trzecich. W „Białym Tygodniu" będą przychodzić na nabożeństwo majowe o godz. 17.45 i na wieczorną Mszę świętą. Południowa Msza święta dziś o godz. 13.00.
  • Dzieci z klas czwartych rocznicę Pierwszej Komunii świętej będą obchodzić w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Próba liturgiczna dla nich w piątek o godz. 15.45, a potem okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
  • W tym tygodniu naszą modlitwą otaczamy diakonów odprawiających rekolekcje przed święceniami .kapłańskimi, które przyjmą w katedrze wawelskiej w sobotę o godz. 9.00. Wśród nich jest diakon Marcin Filar, który Mszę święta prymicyjną odprawi dla nas 3 czerwca o godz. 12.30. W sobotę kancelaria nie będzie czynna.
  • Przekazujemy zaproszenie do udziału w XV Imprezie Środowiskowej „Zachowaj Trzeźwy Umysł", która odbędzie się na terenie Parku Miejskiego w najbliższą sobotę w godz. 12.00 - 17.00.
  • Kalendarz liturgiczny:

-    dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, -jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,

-   w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

-   w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana - jest to również Dzień Matki.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Aleksander Dankiewicz i Józef Czekaj

Początek strony