VI Niedziela Wielkanocna

6 maja 2018 r.

 • Dziś odprawiamy adorację eucharystyczną po Mszach świętych.
 • Nasza parafia jest zaproszona do udziału w Nowennie przed uroczystością św. Stanisława w katedrze wawelskiej - Msza święta jutro o godz. 17.30. Zadbajmy o to, by na tym nabożeństwie parafia była licznie reprezentowana.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego będzie obchodzona w przyszłą niedzielę. Wtedy również odbędzie się procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00. Najbliższe trzy dni będą przeżywane jako Dni Krzyżowe - z modlitwą o urodzaje i za kraje głodujące. Z procesją do krzyża misyjnego będziemy się udawać po Mszy święte
  o godz. 8.00.
 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na Mszę wieczorną.
 • Absolwentów Zespołu Katolickich Szkół zapraszamy naKarolki" czyli świętowanie urodzin Karola Wojtyły, Patrona Szkół, w najbliższy piątek o godz. 18.00 W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii, szczególnie na budowę katolickiej szkoły podstawowej.
 • Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina I przeprowadzają dziś przy naszym kościele kwestę z przeznaczeniem na sfinalizowanie zakupu samochodu ratowniczego - zechciejmy im pomóc.
 • Wzorem lat ubiegłych, organizowany będzie XVI Bieg Skawiński - w sobotę 12 maja. Utrudnienia na drodze od Rynku w Skawinie do kościoła w Radziszowie wystąpią w godzinach: 13.30- 16.30.
 • Zarząd Fundacji Dar Serca - Skawina składa serdeczne podziękowanie dla wszystkich Parafian, którzy przed tygodniem złożyli ofiarę w wysokości 4 500 zł. na potrzeby chorych i niepełnosprawnych dzieci z naszej parafii.
 • Kalendarz liturgiczny:

-    dziś przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba,

-    we wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji - w katedrze wawelskiej święcenia diakonatu o godz. 9.00.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Leokadia Putaj i Marek Rosek.

Początek strony