V Niedziela Wielkanocna

29 kwietnia 2018 r.

 • Dziś obchodzony jest dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
 • Nabożeństwa majowe rozpoczniemy we wtorek o godz. 17.30 (z procesją wokół kościoła). Nabożeństwa te będą odprawiane pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. Zachęcamy rodziców, by prowadzili swe dzieci na „majówkę" i uczyli w ten sposób miłości do Matki Najświętszej.
 • W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Na Mszę świętą w intencji Ojczyzny zapraszamy do naszej świątyni o godz. 16.30. Potem, o godz. 18.00, na Rynku odbędzie się widowisko aktorsko-muzyczne „Mała Rapsodia Polska" w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz pokaz tańców regionalnych i narodowych w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Mogilanie".
 • Maturzystów z naszej parafii i z dekanatu zapraszamy na Mszę świętą 3 maja o godz. 18.00.
 • Kancelaria nie będzie czynna w czwartek i piątek.
 • W pierwszy piątek spowiedź rozpocznie się o godz. 15.30. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, młodzież na godz. 18.00 (na tej Mszy świętej powierzamy Ofiarodawców wspierających budowę szkoły podstawowej).
 • Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 • W dniu dzisiejszym Fundacja „Dar Serca - Skawina" przeprowadza przy kościele kwestę na potrzeby dzieci chorych i niepełnosprawnych z naszej parafii - wesprzyjmy to dzieło.
 • Zespół Charytatywny organizuje w maju przy kościele kiermasz książki (można je przynieść na stoisko lub do Jadłodajni). Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na zorganizowanie w lipcu wczaso-rekolekcji dla chorych i starszych w Polance. Uczestników można zgłaszać u S. Domiceli.
 • Już dziś informujemy, że nasza parafia jest zaproszona do udziału w Nowennie przed uroczystością św. Stanisława w katedrze wawelskiej - w poniedziałek, 7 maja o godz. 17.30.
 • Kalendarz liturgiczny:

-   w środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

-   w piątek św. Floriana, męczennika,

-   w sobotę św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

Odszedł do wieczności śp. Roman Klus.

Początek strony