Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

25 marca 2018 r.

Rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Uroczyste poświecenie palm odbędzie się przy krzyżu misyjnym o godz. 11.00 - najbardziej okazałe palmy zostaną nagrodzone.

• Zachęcamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej, która dziś przejdzie ulicami naszego miasta. Poprzedzi ją nabożeństwo Gorzkich Żali w naszym kościele o g. 15.30.

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będzie obchodzona 9 kwietnia.

• Przed nami szczyt roku liturgicznego: Paschalne Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Początkiem jego celebracji będzie Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a zakończeniem Nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania. Prosimy o zapoznanie się z programem tych Świętych Dni:

* Msza Wieczerzy Pańskiej - pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpocznie się o godz. 18.00. Potem nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy" upamiętniającej pojmanie i uwięzienie Pana Jezusa. Na adorację zapraszamy o godz. 21.00. W Wielki Czwartek przed południem kapłani uczestniczą wraz ze swoim biskupem we Mszy Krzyżma (nie oczekujmy ich w konfesjonale).

* Wielki Piątek Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa - poprzedzona Nowenną do Miłosierdzia Bożego - będzie odprawiona o godz. 15.00 (będzie też okazja do uczczenia relikwii Krzyża świętego). Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Po liturgii słowa będziemy adorować Krzyż, a po Komunii przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy Grobu Pańskiego. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. O godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale, a potem rozpocznie się adoracja, która potrwa do Rezurekcji. Zapraszamy na adorację całe rodziny z poszczególnych rejonów:

na godz. 22.00 - ulice: Krakowska, Jagielnia, Łanowa, Torowa i przyległe (adorację prowadzi młodzież oazowa)

23.00 - rejon Samborka (modlitwie przewodniczy Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej)

24.00 - rejon ulic: Mickiewicza i Piłsudskiego (przewodniczy Rodzina Radia Maryja)

1.00 - Rynek, Żwirki i Wigury, Radziszowska, Os. Willowe (modlitwę prowadzi Oaza Rodzin)

2.00 - rejon Korabnik, ul. Wspólna (adorację poprowadzą Ogniska Pokutne i Zespół Charytatywny)

3.00 - ulice Starego Osiedla (przewodniczą członkinie Żywego Różańca)

4.00 - ulice: Ks. Popiełuszki i 29 Listopada (adorację prowadzi Żywy Różaniec Mężczyzn) Przypominamy, że w każdej grupie głośna modlitwa trwa ok. 40 minut, potem modlimy się w ciszy.

Od godz. 5.00 adoracja odbywa się w całkowitym milczeniu.

O czuwanie przy Grobie Pańskim - jak co roku - prosimy członków Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skawiny i Korabnik. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta.

* Wigilia Paschalna. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Ta uroczysta celebracja obejmuje poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, liturgię słowa, sprawowanie Eucharystii i procesję rezurekcyjną wokół kościoła. Na obchód Wigilii Paschalnej należy przynieść świece.

W Piątek i Sobotę będzie odmawiana Liturgia Godzin o godz. 8.00.

Wszystkich Parafian zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w obrzędach Triduum Paschalnego!

Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w naszym kościele odbywać się będzie od godz. 10.00 do 15.00 - co pół godziny; w Samborku, w Domu Kultury, o godz. 11.45. Prosimy przy tej okazji o składanie darów dla chorych i ubogich z naszej parafii. Również w tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• Od jutra nie będzie adoracji w naszej kaplicy.

• W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nie będzie czynna.

Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać w naszym kościele w Wielką Środę w godzinach: 8.30 - 12.00 oraz 14.30 - 18.00. Prosimy usilnie, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami!

• W Wielkanocnej Zbiórce Żywności zebrano 1240 kg produktów. W imieniu Jadłodajni dziękujemy Dyrekcji i Uczniom Zespołu Katolickich Szkół oraz Kierownictwu i Personelowi sklepów: Ajka, Biedronka, Lidl, Netto, Tesco i Galerii Skawina. Projekt był współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Stanisława Blachura, Józef Janik, Alina Skokom i Krystyna Krupnik.

Początek strony