II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 r.

 • Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - organizowany przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes". Towarzyszy mu hasło: Uczniowie - misjonarze mocą Ducha Świętego.
 • Konferencje dla narzeczonych rozpoczną się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w budynku Szkoły Katolickiej.
 • Spotkanie duszpasterstwa akademickiego jutro o godz. 20.00.
 • Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 18.45.
 • W najbliższy czwartek, w związku z obchodzonym Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", w naszej Szkole Katolickiej odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci skawińskiej młodzieży niezłomnej z lat 1945-1956. Zapraszamy na godz. 12.00 - w trakcie spotkania zostanie zaprezentowana publikacja poświęcona tej młodzieży autorstwa ks. Przemysława Mardyły. On też odprawi w intencji członków skawińskiej konspiracji Mszę świętą o godz. 18.00, po której złożymy wieniec na grobie śp. Józefa Górki.
 • Zachęcamy do udziału w Godzinie świętej w czwartek o 17.00.
 • W pierwszy piątek spowiedź rozpoczniemy od godz. 15.30. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.30, z udziałem kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00
 • Droga Krzyżowa z udziałem dorosłych i młodzieży będzie odprawiona w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 • Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. W tym dniu, wyjątkowo, nie będzie odwiedzin chorych - udamy się do nich w sobotę 17 marca przed południem.
 • Spotkanie scholi w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
 • Za tydzień rozpoczną się nasze wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na każdej Mszy świętej - także w IV i V Niedzielę Wielkiego Postu. Przed każdą Mszą przewidziane jest modlitewne przygotowanie - nie będą więc odczytywane wypominki. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. prof. Andrzej Zwoliński. Rekolekcje dla dzieci będą odprawiane od 15 marca.
 • Informujemy, że przy Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17, działa nowo otwarty Oddział Dzienny, służący pomocą osobom cierpiącym na lęki, depresję i zaburzenia psychiczne. Oddział czynny od poniedziałku do piątku.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Zofia Zając i Feliks Lempart.

Początek strony