XXXIII Niedziela zwykła

19 listopada 2017

  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2018. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania będą przeznaczone na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.
  • Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Łagiewnikach, odbędzie się w środę 22 listopada. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 17.00, potem procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  • Na modlitewne czuwanie na Jasną Górę udamy się w piątek, 1 grudnia.
  • Zapraszamy do udziału w spotkaniu z ks. prof. Waldemarem Cisło - dyrektorem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, na temat: „Ofiary wojny i uchodźcy. Jakie jest drugie dno tej historii?". Spotkanie odbędzie się jutro w godz. 17.00 - 19.00 w naszym Zespole Szkół Katolickich. Będzie też możliwość nabycia książki „Imigranci u bram " dotyczącej męczeństwa chrześcijan XXI wieku.
  • Kalendarz liturgiczny: -jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,

-    we wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny - jest to tytuł Małego Kościółka, dlatego tam odprawimy wieczorną Mszę świętą

-   w środę wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej,

-   w piątek świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,

-   w sobotę św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Odszedł do wieczności śp. Stanisław Kruk

Początek strony