XXXI Niedziela zwykła

5 listopada 2017

  • W listopadzie modlimy się za naszych bliskich zmarłych - z wypominków jednorazowych - codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą świętą. W każdy drugi piątek miesiąca będzie sprawowana Msza święta wieczorna za zmarłych wpisanych na wypominki roczne.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 18.45.
  • W sobotę przypada Święto Niepodległości. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 11.00. Następnie na płycie Rynku zaprezentowąny będzie program artystyczny w wykonaniu Orkiestry Dętej „Sygnał", Zespołu Kameralnego „Cantica" oraz uczniów Szkoły Muzycznej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Niech na naszych domach pojawi się w tym dniu znak flagi narodowej.
  • Na Mszę świętą za zmarłych nauczycieli, uczniów i pracowników skawińskich szkół zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 - przedstawiciele szkół odczytają podczas liturgii imiona tych zmarłych.
  • Za tydzień składka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów budowy organów. Za Ofiarodawców modlimy się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę, w związku z I. Światowym Dniem Ubogich, przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta.
  • Informujemy, że na czuwanie modlitewne na Jasną Górę udamy się w piątek 1 grudnia. Komendant Powiatowy Policji w Krakowie serdecznie zaprasza mieszkańców Skawiny do udziału w debacie społecznej, poświęconej sprawom bezpieczeństwa, która odbędzie się w Pałacyku „Sokół" w najbliższą środę o godz. 17.00
  • Kalendarz liturgiczny:

-    w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

-   w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

-   w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa (pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizantów: ks. Marcina Maciążki i diakona Marcina Filara).

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. W „ Gościu Niedzielnym " przeczytamy o Katechizmie Kościoła Katolickiego, którego odnowiona wersja ukazała się 25 lat temu. Polecamy także relację z procesu Mary Wagner, obrończyni życia. O tym, czym są odpusty pisze tygodnik „Niedziela ".

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Katarzyna Najder i Ryszard Ciebiada

Początek strony