XXV Niedziela zwykła

24 września 2017 r.

 • Przeżywamy dziś Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Dzieci z klas trzecich wraz z Rodzicami zapraszamy na Mszę świętą dziś o godz. 14.00.
 • Dziś przed kościołem odbywa się kwesta Fundacji Dar Serca-Skawina na dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego oraz aparatu słuchowego dla dziewczynek, które są naszymi parafiankami. Zechciejmy im pomóc.
 • Również w dniu dzisiejszym przyjmowane są w salce na plebanii podpisy dla poparcia inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję" (potrzebny jest numerPESEL).
 • Spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja odbędzie się jutro o godz. 16.00 w Szkole Katolickiej.
 • Krąg Biblijny we wtorek o godz. 18.45.
 • VIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik odbędzie się w najbliższą sobotę.
 • Zapowiadany w Skawinie Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych, z racji niesprzyjającej pogody został przeniesiony na przyszłą niedzielę. Bezpłatna akcja profilaktyczna pn.. „Profilaktyka chorób tarczycy" będzie zorganizowana w Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie przy u. Ks. J. Popiełuszki w najbliższy piątek w godzinach od 8.00 do 16.00.
 • Burmistrz Miasta i Gminy Skawina informuje o Mistrzostwach Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych, które odbędą się 29 września na terenie naszego miasta. Będzie wtedy organizowana akcja krwiodawstwa oraz rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych - na parkingu obok Parku Miejskiego.
 • Kolejny raz, z myślą o pomocy dla polskich misjonarzy, będzie organizowana w połowie października zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - prosimy o przygotowanie się do tej akcji.
 • Kalendarz liturgiczny:

-           jutro wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa,

-                     w środę św. Wincentego a Paulo,

-                     w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika,

-                     w piątek święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

-                     w sobotę św. Hieronima.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Zofia Sitarz i Dariusz Burtan.

Początek strony