XXIII Niedziela zwykła

                10 września 2017 r.

  • Łączymy się duchowo z uczestnikami Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Po każdej Mszy świętej, podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu, dokonujemy dziś Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Kończy się dziś wrześniowy cykl konferencji dla narzeczonych (godz. 15). Następny odbędzie się w grudniu.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy wtorek o godz. 18.45.
  • Dzień skupienia Ognisk Pokutnych w środę od godz. 15.00.
  • Rodziców dzieci z klas trzecich zaprosimy na Mszę świętą 24 września o godz. 14.00.
  • Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów budowy organów - za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki na wieczornej Mszy świętej.
  • Spotkania z kandydatami do bierzmowania, połączone z zapisami do grup formacyjnych, będą się odbywać: dla klas VII w środę 13 września o godz. 19.00,

dla klas II gimnazjalnych w czwartek 14 września o 19.00, dla klas III gimnazjalnych w piątek 15 września o 19.00.

Msza święta z udziałem wszystkich kandydatów do bierzmowania, w czasie której złożą oni deklaracje przyjęcia tego sakramentu, będzie sprawowana w poniedziałek 18 września o godz. 19.00.

  • Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza do składania wniosków w projekcie Dobry Czas na Biznes (do 22 września) - na założenie działalności gospodarczej można uzyskać dotację 25 000 zł. Bliższe informacje w Myślenicach przy ul. Królowej Jadwigi 3. Kalendarz liturgiczny:

-  we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

-  w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,

-   w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego (po Mszy św. o 8.00 i 18.00 będzie można uczcić relikwie Krzyża świętego),

-  w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,

-  w sobotę świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.

Prosimy o nabywanie i lekturę czasopism katolickich. W „ Gościu Niedzielnym" odpowiedź na pytanie: czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? W „ Niedzieli" przeczytamy o cudownym Krzyżu Mogilskim. Zachęcamy też do lektury „ Przewodnika Katolickiego " i „ Źródła ".

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Władysław Mackiewicz, Julian Burda, Mieczysław Piskorz i Rozalia Sikora.

Początek strony