XVI Niedziela zwykła

23 lipca 2017

  • We wtorek, w dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po Mszach świętych o godz. 8.00 i 18.00 zostaną pobłogosławione pojazdy. Komisja Episkopatu ds. Misji apeluje, by w duchu wdzięczności przeznaczyć ofiarę „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy" - na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  • Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę odbywać się będą przy naszej parafii od 1 do 5 sierpnia w godzinach 17.00 - 19.00, dodatkowo w sobotę 5 sierpnia od 8.30 do 10.00. Koszt uczestnictwa: dla dorosłych 60 zł, dla dzieci 30 zł, autokar powrotny 30 zł. Pielgrzymka wyruszy z kościoła na Ogrodach w niedzielę 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.30. Spotkanie chętnych do pomocy w organizowaniu pielgrzymki odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.30 na plebanii.
  • Przy naszym kościele Fundacja MATIO przeprowadza dziś kwestę na potrzeby osób chorych na mukowiscydozę - wesprzyjmy to dzieło.
  • Spotkanie formacyjne Rodziny Radia Maryja odbędzie się jutro o godz. 16.00 w Bibliotece Parafialnej.
  • W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.
  • Kalendarz liturgiczny:

-   dziś przypada święto patronki Europy, św. Brygidy,

-  jutro wspomnienie św. Kingi,

-   we wtorek święto św. Jakuba, apostoła,

-   w środę świętych Joachima i Anny, rodziców NMP,

-   w sobotę św. Marty.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Janina Głąb, Adam Staliar-Woźniak i Józef Kołodziejczyk.

Początek strony