OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkanocna
19 maja 2019

 • Radujemy się pierwszym pełnym uczestnictwem we Mszy świętej dzieci z klas trzecich. W „Białym Tygodniu" będą przychodzić na nabożeństwo majowe o godz. 17.45 i na wieczorną Mszę świętą. Południowa Msza święta dziś o godz. 13.00. 

 • Dzieci z klas czwartych rocznicę Pierwszej Komunii świętej będą obchodzić w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Próba liturgiczna dla nich w piątek o godz. 15.45, a potem okazja do spowiedzi od godz. 16.00. 

 • W tym tygodniu naszą modlitwą otaczamy diakonów doprawiających rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które przyjmą w katedrze wawelskiej w sobotę o godz. 9.00. Wśród nich jest diakon Michał Kowalcze, który Mszę świętą prymicyjną odprawi dla nas w najbliższą niedzielę o godz. 12.30. W sobotę kancelaria nie będzie czynna. 

 • Od 1 września 2019 r. nasza Katolicka Szkoła Podstawowa będzie realizowała swoje zadania w nowoczesnym budynku przy ul. Węgierskiej. Trwają przyjęcia do wszystkich klas. Zapewniamy wysoki poziom nauczania oraz troskę o rozwój osobisty i życie religijne powierzonych nam uczniów. 

 • Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie" dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, artystyczne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darnal00.pl 

 • Kalendarz liturgiczny: - jutro wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana, - w środę św. Rity, zakonnicy, - w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. 

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Czym się kierować w wyborach do europarlamentu — o tym pisze „ Gość Niedzielny". „Źródło" przypomina o urodzinach Jana Pawła II.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Aniela Wątor, Janusz Pawłowski i Tadeusz Dobosz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna
12 maja 2019

 • Łączymy się duchowo z uczestnikami Procesji św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. 
 • Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne — pamiętajmy o tej szczególnie ważnej dla Kościoła intencji. 
 • W przyszłą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci z klas trzecich: ze Szkoły Podstawowej Nr 2 o godz. 9.30, ze Szkół Podstawowych Nr 1 i 4 o godz. 11.30, ze Szkoły Specjalnej o godz. 14.00. Parafian nie związanych rodzinnie z tymi dziećmi, prosimy o przyjście na pozostałe Msze święte, by ławki w nawie głównej pozostawić dla ich rodziców i bliskich. Południowa Msza święta będzie odprawiona o godz. 13.00. Spowiedź przed Pierwszą Komunią rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00. 
 • Dzieci z klas czwartych rocznicę Pierwszej Komunii świętej będą obchodzić w niedzielę 26 maja o godz. 9.30. 
 • Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii — za Ofiarodawców modlimy się w pierwsze piątki miesiąca na wieczornej Mszy świętej. 
 • Kwestę przy naszym kościele przeprowadzają dziś członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Skawina 1. Pozyskane środki przeznaczą na zakup samochodu ratowniczego - zechciejmy im pomóc swoją ofiarą. 
 • Absolwentów Katolickich Szkół zapraszamy na „Karolki" czyli świętowanie urodzin Karola Wojtyły, Patrona Szkół, w najbliższy piątek o godz. 19.00. 
 • Od 1 września 2019 r. nasza Katolicka Szkoła Podstawowa będzie realizowała swoje zadania w nowoczesnym budynku przy ul. Węgierskiej. Trwają przyjęcia do wszystkich klas. Zapewniamy wysoki poziom nauczania oraz troskę o rozwój osobisty i życie religijne powierzonych nam uczniów. 
 • Siostry Sercanki przekazują podziękowanie naszym Parafianom za udział w kweście i złożoną ofiarę w wysokości 6500 zł. 
 • W przedsionku kościoła są dostępne materiały edukacyjne nadesłane przez Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jest w nich przedstawiona historia młodych małżonków, Iwony i Dominika z Krakowa, którzy dzielą się trudnym doświadczeniem choroby córeczki, Zofii... 
 • Kalendarz liturgiczny:
  - jutro wspomnienie Matki Bożej z Fatimy,
  - we wtorek święto św. Macieja, apostoła,
  - w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. 

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym" o tajemnicach fatimskich: czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Prosimy także zabrać bezpłatne egzemplarze czasopism: „Dobre Nowiny" oraz „ ChiT". 

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Stanisław Piotrowicz, Lidia Frankowska, Janina Tupta i Zdzisław Sowa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego
28 kwietnia 2019

 

 • Łączymy się duchowo z uczestnikami dzisiejszego święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • Rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia
 • Msza Święta z udziałem dzieci klas trzecich i ich Rodziców - dziś o godzinie 14.00
 • Nabożeństwa majowe rozpoczniemy we środę o godz. 17.30 (z procesją wokół kościoła). Nabożeństwa te będą odprawiane pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Zachęcamy rodziców, by przyprpwadzili swe dzieci na "majówkę"
 • W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30. Na Mszę świętą w intencji Ojczyzny zapraszamy do naszej świątyni o godz. 12.30, po jej zakończeniu oficjalne uroczustości z programem artystycznym a amfiteatrze przy pałacyku "Sokół". Spowiedź w tym dniu rozpoczniemy o godzinie 16.00
 • Czcicieli Matki Bożej i wspólnoty różańcowe zapraszamy w sobotę na godz. 8.00. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną - z wyjątkiem rejonu ks. Bogdana.
 • W przyszłą niedzielę kwestę przy naszym kościele przeprowadzą Siostry Sercanki z Krakowa, które prowadzą bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W „Gościu Niedzielnym” o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Anna Bujas, Janina Stańczyk i Stanisław Chmiołek.