Ogłoszenia duszpasterskie

 


 

II Niedziela zwykła

20 stycznia 2019 r.

 • Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy nas przyjęli. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie zgłoszone uwagi i sugestie duszpasterskie oraz za złożone ofiary. Pragniemy przypomnieć, że 25% z tych ofiar przekazujemy do Kurii na potrzeby archidiecezji. Księża odprawią Msze święte w intencji rodzin, które odwiedzili.
 • Do dnia 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Theotime Akpako ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów z Krakowa. Wygłosi on kazania, a przed kościołem będą rozprowadzane materiały misyjne i będzie można złożyć ofiarę na potrzeby duszpasterskie Kombonianów.
 • Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie sprawowana za tydzień o godz. 12.30 - po jej zakończeniu wspólna modlitwa przy żłóbku.
 • Przed nami kolejny etap pielgrzymki młodego Kościoła, która tym razem zatrzymuje się w Panamie. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie udział bezpośrednio w tym wydarzeniu. Wielu młodych nie mogło tam pojechać, ale mogą przeżyć Panamę w Krakowie, czyli 24-godzinne czuwanie w Sanktuarium św. Jana Pawła II, które odbędzie się w dniach 26 - 27 stycznia. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
 • Centrum Kultury i Sportu zaprasza na koncert Orkiestry Dętej „Sygnał" z Radziszowa wzbogacony występem uczestników sekcji wokalnej działającej przy Centrum. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie o godz. 18.00.
 • Kalendarz liturgiczny:

-                 jutro wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

-                 w czwartek św. Franciszka Salezego,

-                 w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,

-                 w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Odeszła do wieczności śp. Genowefa Szafraniec.

Święto Chrztu Pańskiego

13 stycznia 2019 r.

 • Dzisiejsze święto kończy okres liturgiczny Bożego Narodzenia. Od jutra będziemy przeżywać w liturgii okres zwykły - tradycyjnie jednak kolędy będą śpiewane do dnia 2 lutego.
 • Dziękujemy organizatorom i uczestnikom tegorocznego „Orszaku Trzech Króli".
 • W okresie ferii zimowych - a więc do 26 stycznia - Msze święte w tygodniu będą sprawowane rano o godz. 6.30 i 8.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Dyżur w konfesjonale: rano do godz. 9.30, po południu od godz. 17.00. Kancelaria nie będzie czynna we wtorki i piątki. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
 • Przypominamy, że w naszej parafii chrzest jest udzielany podczas Mszy świętej: w sobotę przed drugą niedzielą i w czwartą niedzielę każdego miesiąca. Rodzice zgłaszający chrzest w kancelarii parafialnej, oprócz aktu urodzenia dziecka przedstawiają świadectwo ślubu. Rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie osoby bierzmowane, prowadzące życie moralne zgodne z wiarą (katolik żyjący w związku niesakramentalnym lub nie praktykujący nie może pełnić tej funkcji). W przypadku, gdy rodzice nie są związani małżeństwem sakramentalnym, podpisują wraz z chrzestnymi „Oświadczenie" w sprawie katolickiego wychowania dziecka. Chrzest wówczas jest udzielany w innym, uzgodnionym terminie.
 • W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 • Bóg zapłać! za dzisiejszą składkę, która będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
 • Kalendarz liturgiczny:

-                  w czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata,

-                  w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Zmarli z naszej wspólnoty: śp. Zyta Rzemyk i Józef Nenko.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2019 r.

 • W dzisiejszą uroczystość Objawienia Pańskiego, na wszystkich Mszach świętych błogosławimy kadzidło i kredę. Składka jest przeznaczona na misje. Radujemy się także zorganizowanym po raz szósty w naszym mieście Orszakiem Trzech Króli.
 • Zapraszamy do udziału w Jasełkach, które przygotowali uczniowie naszej Szkoły Katolickiej - w środę o godz. 16.00 w budynku Szkoły.
 • Rodzina Radia Maryja zaprasza na różaniec w środę o godz. 16.30 i na wieczorną Mszę świętą.
 • W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.
 • Podajemy niektóre dane statystyczne z życia parafialnego za ubiegły rok. Liczba uczestniczących w niedzielnych Mszach świętych: 3050 (przed rokiem 2820). Komunii świętych rozdano 180 tysięcy (poprzednio 160 tys.). Sakrament chrztu przyjęło w naszym kościele 110 dzieci (rok temu 98) - 15 dzieci zostało ochrzczonych poza parafią. Do bierzmowania przystąpiło 83 gimnazjalistów (w poprzednim roku 114). Dzieci pierwszokomunijnych było 193 (przed rokiem 170). Związek małżeński zawarło 36 par (rok wcześniej 33) - poza parafią 15. Liczba pogrzebów 120 (poprzednio 131).
 • Trwa okres kolędowy. Pamiętajmy, że wizyta duszpasterska to również spotkanie modlitewne całej rodziny - prosimy więc, by na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy.
 • Wspólnota Domowego Kościoła wraz z ks. Bogdanem Sarniakiem organizuje pielgrzymkę do Francji w dniach 21-30 czerwca. Program widnieje w gablotce. Zgłoszenia (z zaliczką 600 zł) do końca stycznia przyjmuje ks. Bogdan.

Odeszła do wieczności śp. Halina Bandrowska.

Początek strony