LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

"Proaborcyjni fanatycy wyszli na ulice a ich celem stały się kościoły. Jak na tę agresję reaguje Kościół w Polsce? W programie Ja, katolik. EXTRA sytuację tę komentują Paweł Lisicki, Grzegorz Górny oraz Krystian Kratiuk."
źródło: www.pch24.pl
Zachęcamy do udsłuchania tego materiału.
źródło:https://www.pch24.pl/lisicki--gorny--kratiuk--fanatycy-atakuja-koscioly--nowa-rewolucja-----ja--katolik--extra--6,79443,tv.html


122192353_1201103086940936_6106195180433449129_o122150174_1200322423685669_3886858608548208394_o
DEKRET DOTYCZĄCY DYSPENSY OD OBOWIĄZKU UCZESTNICTWA WE MSZY ŚW.
Zmieniająca się sytuacja epidemiczna wymaga od duszpasterzy Archidiecezji Krakowskiej odnowionej gorliwości w stałym towarzyszeniu Wiernym, którzy szczególnie w warunkach niepewności potrzebują Chrystusowego umocnienia.


 1. W związku z wprowadzonymi od 17 października br. obostrzeniami należy przestrzegać zasad wynikających z objęcia terenu parafii „żółtą lub czerwoną strefą”. Dotyczy to liczby osób gromadzących się w świątyniach (limit osób w przeliczeniu na powierzchnię świątyni), odległości między nimi, a także wcześniej ustanowionego nakazu zakrywania ust i nosa.
 2. Ponieważ nie wszyscy wierni, mimo gorącego pragnienia, będą mogli brać udział we Mszy Świętej w niedzielę oraz w innych dniach nakazanych, na podstawie kan. 87 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej (kan. 1247 KPK) dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.
 3. Na Księżach Proboszczach spoczywa obowiązek precyzyjnego poinformowania wiernych
  o obowiązujących zasadach zgromadzenia liturgicznego oraz o powyższej dyspensie.
 4. Tam, gdzie jest to możliwe, powinno się przywrócić bądź kontynuować transmisje nabożeństw poprzez dostępne środki przekazu. Szczególnie osoby korzystające z dyspensy będą dzięki temu mogły wyrazić łączność ze wspólnotą i przez wzmożoną osobistą modlitwę wyjednywać światu ocalenie.
 5. Obrzęd Komunii Świętej należy tak sprawować, by każdy mógł według własnej wrażliwości przyjąć Najświętszy Sakrament na dłoń lub do ust, z zachowaniem takiej właśnie kolejności rozdawania Komunii.
 6. Nie ulegają zmianie szczególne warunki sprawowania sakramentu pokuty i pojednania, które uwzględniają zastosowanie w konfesjonałach folii ochronnej nadającej się do częstej dezynfekcji. Możliwe są również, po konsultacji z zainteresowanymi chorymi i ich rodzinami odwiedziny kapłana z sakramentami w ich domu.
 7. Zachowuje ważność polecenie, by raz w tygodniu, kiedy pozwalają na to przepisy liturgiczne, odprawiana była w parafiach Msza Święta według formularza w czasie pandemii.
Na czas podejmowania duchowych wysiłków, każdemu według jego stanu i powołania, udzielam pasterskiego błogosławieństwa i polecam Bogu przez przyczynę Świętych Patronów.
 
+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Kanclerz Kurii
ks. Grzegorz Kotala
 

 

 • Drugorzędny Odpust Parafialny

  26 sierpnia o godzinie 18.00 została w naszym kościele odprawiona uroczysta suma odpustowa. Eucharystii przewodniczył ks.Robert Pietrzyk, nasz rodak, obchodzący 25-lecie kapłaństwa. Życzymy mu...

  więcej
 • Filmy Promocyjne ZKS

  Uczniowie i nauczyciele Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II przygotowali krótkie filmiki opisujące ich szkoły. Zachęcamy do ich obejrzenia oraz zapoznania się z zasadami rektutacji....

  więcej
 • Maryja Cierpliwie Słuchająca nawiedza naszą parafię

  27, 28 czerwca 2020 r.   Na jedną dobę ikona Maryi Cierpliwie Słuchającej  przybyła do Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Wierni obecni na sobotniej i niedzielnych...

  więcej
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  W tym wyjątkowym, trudnym czasie ograniczeń w sposób inny niż przez wiele ostatnich lat, Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Ks. Troski, Batorego, Sobieskiego i wokół kościoła. Pan Jezus...

  więcej