LITURGIA NA DZIŚ

CZYTANIA

MODLITWA W CIĘŻKIM STRAPIENIU DO ŚW. JUDY TADEUSZA


O święty Judo Tadeuszu, krewny Chrystusa Pana, wielki Apostole i Męczenniku, sławny cnotami i cudami, Ty jesteś potężnym Orędownikiem w przykrych położeniach i sprawach rozpaczliwych. Przychodzę do Ciebie z pokorą i ufnością i z głębi duszy wzywam Twojej przed Bogiem pomocy. O święty mój Patronie, któremu Bóg dał przywilej ratowania w wypadkach, gdzie już nie ma nadziei pomocy, spojrzyj na mnie łaskawie. Oto życie moje pełne cierpień i boleści; dzień za dniem upływa w ucisku, a serce moje wezbrało goryczą. Drogi mojego życia gęstym pokryły się cierpieniem i ledwie dzień mija bez troski i łez. Umysł mój otoczony ciemnością; niepokój, zniechęcenie i rozpacz nawet wdzierają się do duszy tak, iż niemal zapominam o Boskiej Opatrzności.
O święty mój Orędowniku, ty mnie nie możesz opuścić w tym moim smutnym położeniu. Nie odejdę od stóp Twoich, dopóki mnie nie wysłuchasz. Pospiesz ku ratunkowi mojemu, a wdzięczność moją okazywać Ci będę przez całe życie, szerząc cześć Twoją. Amen.

Obowiązuje już wakacyjny porządek Mszy Świętych: w tygodniu - rano o godz. 6.30 i 8.00, wieczorem o godz. 18.00. Jak zapowiadaliśmy, wieczorna Msza Święta niedzielna będzie sprawowana o godz. 20.00,.
Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i środy od 16.00 do 17.30, w soboty od 9.00 do 10.00. W konfesjonale będą godzinne dyżury rano i po południu.


KOMUNIKAT W SPRAWIE 40. JUBILEUSZOWEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI KRAKOWSKIEJ


Uczniowie i nauczyciele Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II przygotowali krótkie filmiki opisujące ich szkoły. Zachęcamy do ich obejrzenia oraz zapoznania się z zasadami rektutacji.


zks-logo

  Obowiązuje już wakacyjny porządek Mszy Świętych: w tygodniu - rano o godz. 6.30 i 8.00, wieczorem o godz. 18.00. Jak zapowiadaliśmy, wieczorna Msza Święta niedzielna będzie sprawowana o godz. 20.00,.
Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i środy od 16.00 do 17.30, w soboty od 9.00 do 10.00. W konfesjonale będą godzinne dyżury rano i po południu.